IV kursuse praktika

Image
praktika_tunnustus

Hambaarsti praktika on ette nähtud õppekavas ja on õppeprotsessi orgaaniliseks osaks, mille eesmärgiks on üliõpilaste teoreetiliste teadmiste süvendamine ning iseseisva praktilise töö vilumuste omandamine õpitaval erialal. Lisaks saab üliõpilane tervishoiusüsteemi kogemuse ja tutvub igapäevase tööga hambaravikliinikus.

Praktika toimub reeglina suvel õppetöövahelisel perioodil pärast eeldusainete läbimist. Iga üliõpilane otsib endale ise sobiva raviasutuse, kus ta kõiki nõutavaid protseduure teostada saab. Hambaarstiteaduse instituudi juhiabi (Anne Suluste) kätte tuleb hiljemalt mai esimese nädala lõpuks tuua vabas vormis tehtud asutuse blanketil garantiikiri juhendava arsti nõusolekuga üliõpilase praktikale võtmise kohta [nõustume võtma üliõpilase … praktikale ajavahemikus …, ettevõtte nimi, juhendaja nimi ja allkiri (vt näidist lehekülje allosas)]. Garantiikirja alusel sõlmib meditsiiniteaduste valdkonna dekanaadi sekretär praktikakohaga üliõpilase praktika läbiviimise lepingu, mille alusel makstakse praktikat juhendavale arstile tasu (kantakse üle praktikanti juhendava asutuse arveldusarvele) 1 nädala eest 24 eurot + käibemaks (1 üliõpilase juhendamise 1 nädala eest).

Õppekava näeb ette, et praktika pikkus on 4 nädalat (20 tööpäeva, päeva pikkusega 6 tundi), mis on jaotatud järgmiselt: 1 nädal (5 tööpäeva) suu- ja hambahaiguste ravi, 1 nädal (5 tööpäeva) suukirurgiat  ning 2 nädalat (10 tööpäeva) ortopeedilist stomatoloogiat. Kuna paljudes hambaravikabinettides ei ole võimalik hambaravi sellisel selgelt eraldatud moel korraldada, võib teostada segavastuvõttu, jaotades ravitöö järgmiselt: 25% hammaste ravi, 25% kirurgiat ja 50% proteesimist (ühe kuu jooksul).

Praktika kohta peab üliõpilane päevikuid (kokku on neid 3, iga eriala kohta eraldi) kuhu teeb vastavalt etteantud vormile sissekandeid ja kirjeldusi iga ravitava patsiendi juhtumi kohta. Praktikapäevikud saab välja printida TÜ hambaarstiteaduse instituudi koduleheküljelt (vt. allpool).

Praktika lõpul täidab üliõpilane praktika aruande, mis sisaldab ka juhendaja poolt allkirjaga kinnitatud iseloomustust. Aruande vormi leiate õpikeskkonnast TÜ Moodle, kursus "HAMBAARSTI PRAKTIKA" (ARST.01.098). Täidetud aruande esitab üliõpilane oma e-portfooliosse. E-portfooliosse lisatakse ka juhendava arsti poolt digiallkirjastatud iseloomustus üliõpilase/praktikandi kohta. Kui praktikabaas ei soovi dokumenti digiallkirjastada, võib juhendaja dokumendi käsitsi allkirjastada ja pitsatiga kinnitada, seejärel tuleb dokument skaneerida digitaalseks ja digitaliseeritud dokument lisada e-õpimappi. Moodle’isse lisage täpne link oma e-portfooliosse paigutatud failide kohta hiljemalt algava semestri esimese kolme päeva jooksul.

Kokkuvõtted üliõpilase praktika läbimise kohta tehakse erialade kaupa eraldi, millest tehakse koondkokkuvõte. Kirurgiaosa hindajaks on assistent Aili Tuhkanen, ortopeedilise stomatoloogia osa hindajaks on vanemassistent Olev Salum, suu- ja hambahaiguste osa hindajaks on lektor Riina Runnel.

Praktika kood: ARST.01.098 (6 EAP), hindamisvorm: arvestus.


Garantiikirja näidis

Suu- ja hambahaiguste praktika päevik

Ortopeedilise stomatoloogia praktika päevik

Suu- ja näolõualuudekirurgia praktika päevik

Hambaarsti praktika juhend

Info hambaarsti praktika juhendajale

* Üliõpilane annab tagasisidet toimunud praktika kohta siin

Baasasutuse poolne juhendaja annab tagasisidet praktikandi kohta siin

Ettepanek baasasutuse poolse juhendaja tunnustamiseks saada palun meiliga instituudi juhatajale ühe kuu jooksul pärast praktika toimumist.

Kirjuta vabas vormis, märkides juhendanud arsti ees- ja perekonnanime ja raviasutuse nime koos lühikese iseloomustusega (mis oli see, mis oli tunnustamist väärt. Näiteks lahke ja abivalmis, oli aega praktikandi jaoks jne). Kindlasti märgi ka oma nimi.

Ettepaneku praktikabaasi tunnustamiseks võib teha iga praktikal viibinud üliõpilane ühe kuu jooksul pärast praktika toimumist.

Palun saada meiliga instituudi juhatajale raviasutuse nimi koos lühikese iseloomustusega (mis oli see, mis oli tunnustamist väärt. Näiteks lahked ja abivalmis töötajad, paindlik töögraafik jne). Kindlasti märgi ka oma nimi.

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Tudengid õppimas

Ülikool toetab võimekaid esmakursuslasi praktiliste lisaõpivõimalustega

mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused