Hambaarstiteaduse instituudist

Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituut on ainus hambaarstiõpet pakkuv haridusasutus Eestis. Instituudi vilistlased on tunnustatud spetsialistid nii Eestis kui ka välismaal.

Instituut vastutab tulevaste hambaarstide teoreetilise ja simulatsiooniõppe eest. Õppekavad on kooskõlas rahvusvaheliste standarditega ja nüüdisaegse õppetehnoloogiaga. Tähtis on aru saada, et hambaarstiteadus ei tähenda vaid ühe hamba parandamist, ravida on vaja patsienti kui tervikut. Eriala jaguneb neljaks põhivaldkonnaks:

• hambaravi;
  • kirurgia;
  • proteesimine ning
  • hambahaiguste ennetus, laste hambaravi ja ortodontia.

Instituut teeb tihedat koostööd SA Tartu Ülikooli Kliinikumi stomatoloogia kliinikuga, mis on hambaarstiüliõpilaste peamine praktikakoht. Enamik teadlasi ja õppejõude on praktiseerivad hambaarstid, ortodondid või näo- ja lõualuukirurgid.

Hambaarstiteaduse instituut on tuntud suuõõne tervise valdkonnas tehtud kõrgetasemelise teadustöö poolest. Enamik teadusuuringuid keskendub suuhaiguste ennetamisele, sh Eesti rahvastiku erinevates vanuserühmades.

Eestis on alla 19-aastaste laste hambaravi tasuta. Seetõttu on instituudi üks missioon tõsta teadlikkust suutervise tähtsusest ning innustada lapsi ja vanemaid regulaarselt hambaarsti juures käima. Sellest vaatepunktist on esmatähtis just teadustöö laste suutervise alal.

Instituut teeb tihedat koostööd Eesti Hambaarstide Liidu, Eesti Haigekassa ja Tartu Ülikooli Kliinikumi stomatoloogiakliinikuga.

Puusepa_1A_2022

Hambaarstiteaduse instituut asub Maarjamõisa meditsiinilinnakus, L. Puusepa 1a