Autor:
Mariana Tulf

Ülikool ootab tulevasi üliõpilasi tudengivarjuks

Tartu Ülikool pakub ülikooliõpinguist huvitatuile võimalust tulla tudengivarjuks. Päev üliõpilasega on hea viis tutvuda huvipakkuva erialaga ja saada osa tudengielust.

Tudengivarju projekt on taas hoo sisse saanud ja gümnasistid üle Eesti on aktiivselt üles näidanud soovi tutvuda Tartu Ülikooli üliõpilaseluga. „Igal nädalal registreerub tudengivarjuks keskmiselt 30 huvilist. Kõige enam on sel õppeaastal varjutatud arstiteaduse, hambaarstiteaduse ja füsioteraapia õppekava üliõpilasi,“ ütles tudengivarju projekti juht Eli Paul. Teiste valdkondade õppekavadest ollakse enim huvitatud õigusteadusest, füüsikast, keemiast ja materjaliteadusest. „Kuigi enamik tudengivarje on seni olnud gümnasistid, on oodatud ka praegused üliõpilased või need, kellel koolitee ja ehk ka ülikooliõpingud juba selja taga, kuid soovivad (taas) ülikooli astuda,“ lisas Paul. Aktiivseid üliõpilasi, kes on valmis tudengivarju endaga päevaks kaasa võtma, on praegu ligi 300.

Suurt populaarsust kogunud tudengivarju projekti käigus veedavad üliõpilane ja tema erialast huvitatud tulevane sisseastuja koos ühe päeva, et tekiks parem ettekujutus sellest, mida erialal õppimine tegelikult tähendab. Varjutada saab nii esimese õppeastme (bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe) kui ka teise astme (magistriõppe) üliõpilast. Osalemiseks tuleb valida sobiv õppekava ja ennast ülikooli veebilehel registreerida

Tudengivarju projektiga on oodatud ühinema ka üliõpilased, kes oleksid valmis oma eriala ja ülikoolielu tutvustama. Üliõpilane saab varjutatavaks registreeruda samuti ülikooli kodulehel. Üliõpilane, kellel on olnud vähemalt viis tudengivarju, saab kingituseks TÜ pusa!

Tartu Ülikooli peahoone

Tartu Ülikooli esmased vastuvõetute nimekirjad on selgunud

TÜ peahoone

Tartu Ülikooli kandideerimine on lõppenud

tudengid koridoris

Doktoriõppe põhivastuvõtt lõpeb 15. juunil