Hambaarstiteaduse erialade praktikumide läbiviimise kord

Töökorraldus praktikumis:

• üliõpilane osutab hambaraviteenust õppejõu järelevalve all.
  • Patsiendi kliinilise vaatluse järgselt täidab üliõpilane ravikaardi kõik osad, määrab täiendavad uuringud, püstitab diagnoosi, koostab raviplaani, esitab tehtu õppejõule. Raviplaan esitatakse patsiendile peale õppejõu parandusi ja heakskiitu.
  • Kliiniliste tööde järjekord tuleneb staatusest ja raviplaanist. Plaanilist kaariese- ja juureravi alustatakse peale ladestuste eemaldamist ja igemepõletiku esmast ravi.
  • Enne praktiliste tööde algust kontrollib õppejõud üliõpilase teoreetilist valmisolekut konkreetsete protseduuride täpsest järjekorrast ja läbiviimisest.
  • Üliõpilased moodustavad kliinilise töö ajaks paarid, kellest üks on hambaarsti- teine hambaarstiabilise rollis. Järgmise patsiendi saabudes vahetatakse rollid. Juhul kui esimese patsiendiga jääb töö pooleli, suletakse kaviteet ajutise täidisega.
  • Peale teenuse osutamist kontrollib juhendav õppejõud patsiendile koostatud raviarvet.
  • Tehtud raviprotseduurid kirjeldatakse üliõpilase poolt detailselt ravikaardil ja epikriisina elektroonses haigusloos (eHL).
  • Igas praktikumis tehtud kliiniline töö fikseeritakse aruandesse, millise kinnitab õppejõud.
  • Semestri lõpus esitatakse koondaruanne kinnitamiseks juhendavale õppejõule.

Praktikumis osalemise tingimused:

• Üliõpilane on edukalt läbinud eeldusained.
  • Tööriietus peab vastama aseptika reeglitele. Lühikeste varrukatega tsiviilriideid varjav tööpluus, heledad püksid, (kaitse) prillid ning sisejalanõud on miinimumnõuded.
  • Küüned ei tohi olla lakitud ja nende pikkus ei tohi ületada 3 mm.
  • Vahetusjalatsid on kohustuslikud!

Hindamine praktikumides:

• Praktikumi arvestuse saamiseks tuleb osaleda kõikides praktikumides.
  • Praktikumi hilinemine üle ühe  tunni võrdub puudutud praktikumiga. Haiguse tõttu praktikumist puudumise korral tuleb esitada arstitõend. Kui on puudutud enam kui üks praktikum, tuleb  need praktikumid järele teha.
  • Arvestuse saamiseks tuleb läbida teoreetiliste teadmiste testid ja sooritada teatud arv erineva raskusastmetega kliinilisi toiminguid.
  • Praktikumi hindamisel arvestatakse:

-       teoreetilisi teadmisi;

-       iseseisva praktilise töö oskusi s.h diagnoosimise ning patsiendi motiveerimise oskusi;

-       oskusi kinni pidada hambaravikabineti hügieeninõuetest;

-       ergonoomika reeglite järgimist;

-       praktikumi aruannet kokkuvõttega teostatud ravimenetluste kohta.

Üliõpilase meelespea:

• Praktikum algab täpselt. Praktikumi lõpetab õppejõud.
  • Suhtlemisel patsientidega, õppejõu ja abipersonaliga peab olema viisakas ja lugupidav.
  • Kabineti õe antud korraldusi tuleb täita tingimusteta.
  • Väljaspool praktikumi aega tohib üliõpilastel  töötada praktikumi ruumis ainult eelneva kokkuleppe alusel, ka puudutud praktikumide järele tegemiseks.
  • Praktikumi töö tuleb dokumenteerida nõuetekohaselt, lubatud on ainult üldaktsepteeritud lühendid.
  • Konfidentsiaalseid ravidokumente ei tohi raviasutusest välja viia.
  • Üliõpilasel tuleb õppida oma raviprotseduuridele kuluvat aega kalkuleerima. Ükski patsient ei peaks ooteruumis ootama üle 30 minuti ega hambaravitoolis olema üle 1,5 tunni.
  • Hambaarsti rollis oleva üliõpilase assisteerimine teise üliõpilase poolt on lubatud alles peale aine „Assistendi praktika“ (ARST.01.115) läbimist (st alates III kursusest).
Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Tudengid õppimas

Ülikool toetab võimekaid esmakursuslasi praktiliste lisaõpivõimalustega

mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused