Hambaarstid said maineka auhinna

Hambaarstiteaduse õppekava lõpetajad Veronika Adelmaa ja Daniel Kerge said 19.-21. septembril toimunud rahvusvahelisel üliõpilaste võistlusel „Jules Allemand Trophy auhinnale“ Euroopa voorus kaksikvõidu.

Üliõpilasi valmistab võistluseks ette hambaarstiteaduse instituudi suu- ja hambahaiguste professor Mare Saag. Adelmaa osutus oma kursuse parimaks 2020. aastal ja Kerge 2021. aastal ning seega said nad võimaluse minna Eestit Itaaliasse esindama. COVID-19 pandeemia tõttu ei olnud võimalik 2020. aastal konkurssi korraldada, selletõttu toimusid kaks võistlust ühel ajal. Tavaliselt on kutsustud osalema ka juhendajad, kuid koroonaviirusest tuleneva osavõtjate arvu piirangu tõttu polnud see sel korral võimalik. "Kõigile tuli ägeda üllatusena kaksikvõit Euroopa voorus Eestile – selle üle oleme tõeliselt uhked. Veronika ja Daniel on mõlemad praegustele üliõpilastele eeskujuks oma õpivõime ja pühendumise poolest," ütles Mare Saag.

"Jules Allemand Trophy" on tehnika-alane võistlus, kus tuleb luua kindla kompsiidi abil etteantud hamba struktuur. Võistlust on korraldatud alates 2004. aastast, tuginedes hambaarst Lorenzo Vanini täpsele protokollile, mis rakendab komposiittäidiste viit värvidimensiooni naturaalse tulemuse saamiseks.

Mare Saagi sõnutsi korraldati 2020–2021. aastal arvukalt veebikoolitusi tehnika tutvustamiseks. Aasta-aastalt on kasvanud kaasatud riikide ja ülikoolide arv – 2019. aastal osales võistlusel juba 24 riiki ja 90 ülikooli. “Kui riigis on mitu hambaarste koolitavat kõrgkooli, siis toimub esmalt konkurss ülikoolisiseselt, seejärel võistlevad omavahel eri ülikoolide parimad üliõpilased ning riikliku vooru võitja saab osaleda Itaalias toimuval võistlusel. Kuna Eestis õpetatakse hambaarste ainult Tartu Ülikoolis, saab osaleda kursuse parim,” selgitas Mare Saag.

Kaks parimat saavad auhinnaks kaks kuud tasuta stažeerimist Chieti G. D’Annunzio Ülikooli restauratiivse hambaravi ja endodontia osakonnas.

Mare Saag lisas, et Tartu Ülikoolile on varasemalt tulnud esikohad ka oma kliinilise ravijuhu esitluse baasil toimunud võistluselt “Global Ceram’X Clinical Case Contest” Jekaterina Kiseljovalt ja Juri Beljakovilt. “Õppejõuna on tore töötada selliste võimekate ja motiveeritud noortega. Soovin nii üliõpilastele kui ka kolleegidele teotahet jätkuvalt arendada oma oskusi, mis lisaks töörõõmule tagab ka patsientide rahulolu,” kõneles Saag.

Fotol: Daniel Kerge ja Veronika Adelmaa said Euroopa arvestuses kaksikvõidu "Jules Allemand Trophy" võistlusel

Tudeng ja tudengivari

Ülikool ootab tulevasi üliõpilasi tudengivarjuks

peahoone_suvel_otsevaade.jpg

Uuel metoodikal põhinevas maailma ülikoolide pingereas hoiab Tartu Ülikool kohta 400 parima seas

UTMEC2023

UTMEC 2023. Teaching the unteachable