Skip to main content

Tartu Ülikooli üliõpilasi ja vilistlasi oodatakse osalema mentorlusprogrammis

Kuni 17. veebruarini saavad Tartu Ülikooli üliõpilased ja vilistlased taas kandideerida mentorlusprogrammi. Alates 2017. aastast korraldatud programmi eesmärk on viia kokku õpihimulised üliõpilased ja edukad vilistlased, et pakkuda mõlemale poolele kasuliku koostöö võimalust ning tugevdada ülikooli kogukonnatunnet.

Tudengitele pakub mentorlusprogramm võimalust kohtuda oma eriala spetsialistiga, kes on valmis semestri jooksul jagama kogemusi ja nõuandeid nii erialastel kui ma muudel enesearengu teemadel. Mentorlusprogramm viib igal aastal kokku õpihimulised üliõpilased ja abivalmid vilistlased, kes tunnevad, et nende kogemuste pagasis on nii mõndagi sellist, mille jagamine võiks peatselt tööellu astuvale noorele kasuks tulla. Lisaks erialastele teadmistele ja soovitustele pakuvad mentorid üliõpilasele tuge oma tee leidmisel,“ sõnas Kadri-Ann Mägi.  

Juba teist aastat toimub mentorlusprogramm koostöös Eesti Mentorite Kojaga. „Programmi kandideerivatel mentoritel ei pea olema varasemat mentorluskogemust, sest nad läbivad mentorite koja lühikoolituse, kus omandavad vajalikud esmased oskused ja teadmised,“ selgitas vilistlastegevuse ja mentorlusprogrammi koordinaator Kadri-Ann Mägi. Mentorite seminare on kokku neli ja need toimuvad kord kuus veebruarist maini. 

Lisaks mentorite koolitusele ning mentorite ja üliõpilaste omavahelistele kohtumistele on kord kuus ka arendavad ja inspireerivad ühisseminarid, kus juhendajateks on oma valdkonna tuntud asjatundjad: avaliku kõnelemise treener Harald Lepisk, investor Kristi Saare, muusik ja arengutreener Sandra Vabarna jt.  

Mentorite koolitused ja ühisseminarid peetakse eesti keeles, kuid seminaridel pakutakse ka sünkroontõlget inglise keelde. 

Nagu möödunud aastal, toimuvad nii mentorite koolitused kui ka ühisseminarid veebi teel. Silmast silma loodetakse kohtuda vaid 9. juunil Tartus, et lõpuseminaril programmile üheskoos punkt panna. 

Mentorlusprogrammis osalemisest on Tartu Ülikooli vilistlasblogis kirjutanud Sven Anderson („Igapäevane realism TÜ mentorlusprogrammist“) ja Triinu Sirge („7 soovitust mentorlusprogrammis osalemiseks!“). Vilistlane ja Eesti Mentorite Koja juhatuse liige Ülle Susi on jutustanud mentorluse kasulikkusest ja vajalikkusest kogemusloos „Mentorina on pidev areng tagatud“.

Täpsem teave kandideerimise ja ajakava kohta on veebilehel ut.ee/mentorlusprogramm.

#õppimine
Tudengid

Eesti Teadusagentuur kutsub osalema üliõpilaste teadustööde konkursil

Jaga
03.08.2022
#õppimine
Meditsiiniteaduste valdkonna lõpetajad

Meditsiiniteaduste valdkonnas sai diplomi enam kui 300 inimest

Jaga
16.06.2022
#õppimine
MV

Margot Peetsalu: ravi oma patsienti nii nagu oleks ta sinu lähedane

Jaga
16.06.2022