Õppimine
Tartu ülikooli hambaarstiteaduse instituudis saab õppida hambaarstiteaduse põhiõppes ning diplomi omandamise järel on võimalik jätkata erialases residentuuris või astuda meditsiiniteaduste valdkonna doktorantuuri.
Õppeaeg hambaarstiteaduse erialal on viis aastat. Kahel esimesel aastal ning ka kolmanda aasta sügissemestril toimub õppetöö prekliinilistes ainetes. Alates teise kursuse kevadsemestrist õpitakse nende kõrval ka hambaarstiteaduse eriaineid. Paralleelselt teoreetilise õppetööga toimuvad praktikumid stomatoloogia polikliinikus, hambaproteesikeskuses jm. Neljandal ja viiendal kursusel toimub menetluspraktika hambaraviasutustes, põhiliselt Tartus ja Tallinnas. Lõpueksami edukalt sooritanud saavad hambaarstikraadi diplomi ning ühtlasi õiguse konkureerida doktorantuuri teadusliku kraadi saamiseks.
Hambaarstiteaduse eriharu kutse saab omandada erialase residentuuri läbimisega. Residentuuri käigus viiakse residendi teadmised ja oskused iseseisva eriarsti tasemele, eriarstiõpe toimub eeskätt praktilise arstitöö vormis residentuuri baasasutustes, millele lisandub auditoorne õppetöö ja iseseisev töö vastavalt residentuuri eriala programmile. Võimalik on saada ortodontia, restauratiivse hambaravi või suu-, näo- ja lõualuude kirurgia spetsialistiks.
Õppeained jagunevad kohustuslikeks ning valik- ja vabaaineteks. Igal kursusel saab valida õppekavas näidatud mahus erialaseid valikaineid, mis annavad üliõpilasele suurema iseseisvuse ning võimaluse tegeleda süvendatult teatud probleemidega vastavalt oma huvile ja tulevikuplaanile.
Vabaained ei ole õppekavas täpsustatud, neid võib valida kõikide Tartu ülikooli valdkondades õpetatavate ainete hulgast. Hambaarstiteaduse eriala õppekava näeb ette vabaainete õppimist stuudiumi jooksul 4 ainepunkti ulatuses.
Hambaarsti eriala lõpetanutel töökoha leidmisega probleeme ei ole. Enamus lõpetanutest töötab hambaarstidena. Väiksem osa jätkab õpinguid residentuuris või doktorantuuris.
Vastuvõtutingimused
Hambaarstiteaduse erialale kandideerimisel arvestatakse bioloogia, keemia, emakeele kirjandi ja võõrkeele riigieksami tulemusi. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel.
Info: Ravila 19, tel 737 5325